Vaše akce


Nocování ve škole

Nocování ve škole

V noci z 26.3. na 27.3. proběhl na naší škole již 3.ročník Nocování ve škole. Žáci z 2.stupně přišli strávit večer s knihou a kamarády. Tentokrát byly čtenářské dílny zaměřeny na práci s již přečtenou knihou, kterou žáci představili kamrádům, přečetli úryvky, zpracovali reklamní plakát na knihu. Žáci se tak navzájem motivovali k četbě. Celý večer se vydařil a těšíme se na další ročník.

...číst více

Projekt "Rosteme s knihou" v MŠ Zlechov

Projekt

V měsíci březnu jsme s dětmi v MŠ Zlechov, ve třídě předškolních dětí, realizovali projekt "Rosteme s knihou“ inspirovaný příběhem o Gruffalovi od Julie Donaldson. Název projektu pak vychází ze samotné obsahové podstaty uvedeného příběhu. Projekt se zaměřuje na důležitost společného čtení především rodičů a jejich dětí, neboť společné čtení mezi nimi utužuje a hluboce propojuje vazbu.

A protože v naší mateřské škole podporujeme...

...číst více

Světový den divadla si připomenula i školní družina

Světový den divadla si připomenula i školní družina

Tento den byl zaveden v roce 1961 Mezinárodním divadelním institutem. Každoročně se Světový den divadla slaví od roku 1962, 27. března. Předchází mu Světový den divadla pro děti a mládež, pro který byl zvolen 20. březen, a Světový den loutkářství, který připadá na 21. března. Iniciátory oslav jsou mezinárodní nevládní divadelní organizace přidružené k UNESCO, které každoročně připravují poselství k těmto divadelním svátkům.

...číst více

Březen- měsíc knihy

Březen- měsíc knihy

V rámci měsíce března- měsíce knihy pozvání do naší školky přijala knihovnice z městské knihovny, aby dětem přiblížila fascinující svět knih a knihoven. Společně si s dětmi povídala o tom, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím a jak to v knihovně chodí. Představila několik knih a podle jedné knihy si společně popsali planetu Země, povídali si o vesmíru a jak se starat o naši planetu.Mateřská škola se tedy stala na chvíli...

...číst více