Recenze knih


Tappi a narozeninový dort, nakladatelství Host

Tappi a narozeninový dort, nakladatelství Host

Tappi a narozeninový dort
autor: Marcin Mortka
rok vydání : 2016
nakladatelství: Host
pro děti od: 4 let

Oficiální anotace: Víš, jaký je dnes den? Den jako stvořený pro oslavu Tappiho narozenin. A co by asi dobrosrdečnému vikingovi udělalo největší radost? Samozřejmě něco sladkého! Upečeme mu dort, řekli si Tappiho přátelé - sobík Chichotek, veverka Čiperka, medvěd Břicháč a bobr Rachotek. Ale pozor na mlsný jazyk trolla Mrzouta! Než Tappi oslaví narozeniny a Chichotek najde ztracený polštářek, přesvědčí se obyvatelé Šeptajícího lesa na vlastní kůži, že i ty nejtěžší překážky se dají s přáteli snadno překonat.

Hledáte čtení na dobrou noc pro své malé neposedy? Krátké příběhy ze série Tappi a přátelé doprovázené půvabnými barevnými ilustracemi jsou to pravé.

Recenze maminky "Bichličky": Nevěřila bych tomu, ale musím to napsat - Tappi je zaručeně náš objev roku. Celý ten velký humbuk kolem jeho knížek jsem brala dost skepticky (dlouho jsem si dokonce i myslela, že je to knížka spíš pro chlapečky) a až na doporučení jsem se rozhodla zkusit s ním štěstí. A rozhodně to štěstí bylo.

Tappi je jedním slovem úžasný!!!!!! V době, kdy je násilí na každém kroku, je mohutný dobrosrdečný viking skutečným pohlazením po duši. Tento věčně vysmátý a milý hromotluk je v podstatě pravým opakem piráta tak, jak si ho představujeme - bydlí v chaloupce v kouzelné Šeptajícím lese, kolem sebe má zvířecí přátele (náš oblíbenec se okamžitě stal kamarádský sobík Chichotek), které se snaží rozveselovat a každý vzniklý konflikt se snaží řešit smírem a přátelskou cestou.
Pokud má dětská knížka apelovat právě na morální hodnotový systém dítěte, pak je Tappi ta PRAVÁ kniha!
Jediné negativum knihy pak může být její délka - nebo spíše nedostatečná délka - příběhy jsou tak chytlavé, úsměvné a milé, že byste jich chtěli mnohem mnohem více.
Na závěr mých ovací tedy stačí říct jen jediné - milujeme tě Tappi a určitě si seženeme předešlé i nadcházející díly :)

Recenze dcery Johanky: A protože nám přišlo líto vás ochudit i o nádhernou vizuální tsránku knihy, zařadili jsme na začátek videa menší "intro" :)

Snad se vám dvojrecenze líbila a pokud stále váháte, určitě přestaňte a vrhněte se na Tappiho - stojí to za to :)

Odkaz na celý článek

Více recenzí najdete na blogu autorky http://bichlicka.blog.cz/.