Recenze knih


Haló, paní Láryfáry! Nakladatelství Lika klub

Haló, paní Láryfáry! Nakladatelství Lika klub

Haló, paní Láryfáry!
autor: Betty MacDonaldová
rok vydání: 1994
nakladatelství: Lika klub
pro děti od: 4 let

Oficiální anotace: Pět příběhů dětí, které trpí různými nectnostmi a svérázná paní Láryfáry léčí tyto neduhy svými bylinkovými prášky. Pro děti a pro ty, kteří mají smysl pro humor.

Recenze maminky "Bichličky" 
Kouzelnou starou dámu, paní Láryfáry, si jistě zamilujete nejen vy, ale hlavně vaše děti. V této útlounké knížce se seznámíte s několika rodinami, které řeší docela běžné, ale přesto zapeklité dětské neduhy. A k těmto nedobrotám přistupuje paní Láryfáry s humorem sobě vlastním.
Co je na této knížce tak krásné? Je to možná ona všednost a milé podání, běžné situace a rodinné události, ze kterých autorka dokázal vytěžit nádherné příběhy. Rodičům se jistě zalíbí anglické prostředí, bohaté snídaně a laskavá atomosféra. Děti na druhou stranu nadchnou trampoty, ve kterých se mnohdy najdou, vtipný způsob léčby a fantazie hlavní představitelky.
Moc hezký je i překladatelský počin a roztomilá jména dětí i rodičů.
Za nás osobně patří paní Láryfáry ke stálicím a oblíbenkyním.
Osobně bychom doporučily knihu spíše pro děti okolo šesti let (kapitoly jsou delší a my je četly na dvakrát), ale pokud se do série s kouzelnou paní pustíte, určitě se vám zalíbí.

Recenze posluchačky Johanky

Přinášíme vám tentokrát skutečnou video recenzi - Johanka se otrkala a natáčení videa je pro nás časově jednodušší :) Snad si jí užijete a naláká vás na krásnou knížku (nejen pro děti).

https://www.youtube.com/watch?v=RgEIM8RBPEs

Odkaz na celý článek 

Více recenzí najdete na blogu autorky http://bichlicka.blog.cz/.