Kapuce od mikiny

Kapuce od mikiny

Patnáct renomovaných českých autorů vytvořilo originální povídky pro knižní sbírku s titulem Kapuce od mikiny. Knihu vydáváme v rámci rozsáhlejšího projektu. V dalších měsících budou následovat čtenářské dílny a semináře, které se zaměří na práci s dětskými kolektivy, ale i s vysokoškolskými studenty. 

Kapuce od mikiny. Takový titul má povídková kniha pro děti a mládež. Patnáct renomovaných českých spisovatelů (Alena Mornštajnová, Iva Procházková, Arnošt Goldflam, Ivona Březinová, Alena Ježková, Petr Stančík, Petra Soukupová, Ester Stará, Petra Dvořáková, Ondřej Buddeus, Viktorie Hanišová, Jana Šrámková, Klára Smolíková, Zuzana Dostálová a Vratislav Maňák) se ponořilo do vesmíru náctiletých a vytvořilo originální povídky na palčivá témata, se kterými se mládež identifikuje, ale která mohou být zároveň jistým tabu. Texty se věnují například tématu šikany, hendikepů, závislostí, materialismu či předsudků, ale i čestnosti, vnitřní svobody, zodpovědnosti, empatie či laskavosti. 

Knihu doplňují ilustrace běloruské výtvarnice a grafické designérky Eleny Rozhkové, která tvoří pod pseudonymem Tasmanskaya. Její tvorba je charakteristická prací s barvami a detaily.

Motto povídkové sbírky Kapuce od mikiny dotvořili mladí lidé: „Kapuce je hebké a příjemné teplo. Kapuce je ochrana před větrem. Kapuce je ulita, bunkr. Kapuce je koncertní síň a přístřeší.   A co všechno se do takové kapuce vejde? Všechno… Smutek, hněv, strach, žal, ale i radosti, sny, tužby a lásky.

Na vydaní sbírky povídek budou navazovat čtenářské dílny a semináře.