Kdo nám fandí


Marek Šedivý, prezident Asociace veřejně prospěšných organizací

Marek Šedivý, prezident Asociace veřejně prospěšných organizací

To, že mám číst svým dětem jsem zjistil někdy před rokem a půl u sledování televize (2009). Zaujal mě reklamní spot, kde unuděná Červená Karkulka s vlkem čekají, až je někdo začne číst. Není to úplně tak, že bych svým dětem nečetl. Ale od té doby si dávám pozor, aby to bylo alespoň těch 20 minut, někdy mi to úplně nevyjde, ale 15 minut je to vždycky...

Na celém projektu se mi líbí, že ač mluví o čtení, vlastně o něj úplně nejde. Alespoň pro mě je daleko víc cennější čas, který strávíme dohromady společně s dětmi jako celá rodina při večerním čtení z knížky a následné modlitbičce před spaním. Je důležité si uvědomit, že existují určité zákonitosti v rodině, které bychom neměli opouštět. I když to někdy stojí hodně přemlouvání a úsilí, vždyť by bylo by jednodušší dětem pustit televizi nebo DVD přehrávač.
Jsem také moc rád, že Celé Česko čte dětem získalo ocenění v soutěži o nejlepší veřejně prospěšnou reklamu v roce 2010 v kategorii televizní spot. Snad to celé organizaci pomůže sehnat peníze pro její další fungování. Ono totiž nestačí jen číst dětem, ale je třeba takové projekty finančně podporovat. Obzvlášť právě v případě, kdy někdo jiný se za nás a pro nás snaží zlepšit současný stav české společnosti.