Veletrhy a bazary


Svět knihy Praha 2014

Svět knihy Praha 2014

20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival proběhl 15. – 18. května 2014 na Výstavišti Praha - Holešovice. 15.5. od 12.30 do 13.30 hod. proběhl  ve stánku České televize program, který uvedla ředitelka Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková. Poté byli odměněni výherci výtvarné soutěže Plakát Celé Česko čte dětem za účasti jednatelespolečnosti DE NOVO, s. r. o., Karla Srněnského, který věnovala dětem odměny. Dětem se líbilo scénické čtení divadla MALÉhHRY.  Pořad moderoval Honza Musil. 16.5. od 18.00 do 19.00 hod. proběhla v Sále Rosteme s knihou přednáška a videoprezentace zakladatelky Celé Česko čte dětem, paní Evy Katrušákové. Proč číst dětem v době televize, počítačů, mobilů a facebooku? 


NGO Market 2014

NGO Market 2014

NGO Market je jedinečnou jednodenní akcí, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice nebo jiných oblastech mají možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace.


4. Ostravský knižní veletrh 2014

4. Ostravský knižní veletrh 2014

Veletrh se uskutečnil ve dnech 7. - 9. 3. 2014 na Výstavišti Černá louka Ostrava. Na veletrhu se představili nakladatelé z celé České republiky. Návštěvníci si mohli vybrat knihy všech žánrů a koupit si je často za výhodné veletržní ceny. Součástí veletrhu byl i bohatý doprovodný program, který probíhal na scéně Fata Morgana přímo ve veletržní hale.

Podrobné informace a krátké video naleznete na stránkách Výstaviště Černá louka.


Advent plný andělů 2013

Advent plný andělů 2013

Záměrem projektu osmého ročníku akce Advent plný andělů bylo prostřednictvím společensko-kulturní komunitní události přiblížit široké veřejnosti ostravského regionu práci spektra místních neziskových organizací, které se věnují především znevýhodněným skupinám občanů. Neméně důležitým cílem je upozornit na problematiku dobrovolného dárcovství a zejména vytvořit konkrétní příležitost podpory neziskového sektoru v Ostravě a našem regionu. Jako základní linku pořadatelé zvolili příběh amatérkého fotografa pana Lubomíra Pavelčáka Lichoočka, který ačkoliv pouze jedním okem s 18-ti dioptriemi a pomalu odcházejícím zrakem svými fotkami ukazuje jak vidí svět. 


Svět knihy Praha 2013

Svět knihy Praha 2013

19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2013 se konal 16. - 19. května 2013 na Výstavišti Praha - Holešovice. Témata byla různorodá: Rozmanité cesty poezie, Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller, Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem. Čestný host: SLOVENSKO.

Záštita: ministryně kultury ČR, primátor hlavního města Prahy, starosta MČ Praha 


NGO Market 2013

NGO Market 2013

Dovolte nám pozvat vás na veletrh neziskovek NGO Market, který letos představí na 200 neziskových organizací a bohatý doprovodný program. Budete mít příležitost zblízka poznat práci organizací z nejrůznějších oborů a vyzkoušet na vlastní kůži netradiční aktivity. Opět budou připraveny workshopy a přednášky, panelové debaty, praktické ukázky neziskovek, dětský koutek nebo dobrovolnická burza. Nově přibude speciální program neziskových organizací, pojízdná knihovna s literaturou z neziskového sektoru, netradiční občerstvení, mobilní právní poradna, bazar s oblečením, slosování cen pro návštěvníky nebo patroni neziskovek.


3. Ostravský knižní veletrh 2013

3. Ostravský knižní veletrh 2013

Knihy nejen na dovolenou je heslo 3. Ostravského knižního veletrhu, který se bude konat ve druhém patře pavilonu A Výstaviště Černá louka v Ostravě od pátku do neděle 8. - 10. března 2013 společně s veletrhy Dovolená a Region, Lázeňství a Svatba.

Na 3. ročníku Ostravského knižního veletrhu se představí Celé Česko čte dětem a také nakladatelé všech žánrů z celé České republiky - za všechny jmenujme například nakladatelství Host, známé nejenom vydáváním té nejlepší české beletrie, ale v poslední době i vydáváním Stiga Larssona a další skandinávské krimi, několik významných univerzitních nakladatelství - Karolinum, Vutium, nakladatelství Ostravské, Masarykovy a Palackého univerzity, velké nakladatelství vzdělávací a duchovní literatury Portál, ostravská nakladatelství Fantom Print či Littera Silesia.


Mikulášský charitativní bazar Nadace Vize 97

Mikulášský charitativní bazar Nadace Vize 97

Osmý ročník Mikulášského charitativního bazaru se uskutečnil ve středu 5. prosince od 12.00 hod do 18.00 hod. v prostorách Pražské křižovatky – kostela sv. Anny. Tradici založila Dagmar Havlová a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 s cílem zpřístupnit veřejnosti unikátní prostor odsvěceného kostela sv. Anny a umožnit neziskovým organizacím představit svou práci a současně finančně podpořit jejich projekty.  Stejně jako v předešlých letech si účastníci bazaru mohli nakoupit v předstihu vánoční dárky a jejich koupí přispět na dobrou věc. Mohou se setkat se zajímavými osobnostmi, které akci podporují, jako např. Marta Kubišová, Táňa Vilhelmová, Eliška Balzerová, Kateřina Brožová či Jiří Strach.


Advent plný andělů 2012

Advent plný andělů 2012

VII. ročník benefiční akce představující místní neziskové organizace ADVENT PLNÝ ANDĚLŮ 2012 se konal ve středu 28. listopadu 2012 v multifunkčním prostoru GONG (bývalý Plynojem) ve Vítkovicích. Za anděly jsou považováni všichni ti, kteří jakkoliv podpoří jejich každodenní úsilí a činnost.  

Doprovodný kulturní program představující neziskové organizace a zajímavosti ze sportu i kultury moderovali Aleš Juchelka a Tomáš Grohregin. Akci svou účastí podpořili Petr Korbel, Karel a Aleš Lopraisovi, řada dalších osobností a milých hostů v roli patronů. Vystoupili Vladivojna La Chia. Během večera byla možnost zapojit se do dražby nebo tvořit v kreativní dílně pro děti i dospělé vzniklé ve spolupráci s GVU Ostrava.


NGO Market 2012

NGO Market 2012

NGO Market pořádaný Nadací Forum 2000 a Městskou částí Praha 6 pod záštitou paní Aleksandry Udženiji, radní magistrátu hlavního města Prahy, umožnil i letos neziskovým organizacím představit svou činnost veřejnosti, seznámit se s aktuální situací ve svém oboru a navázat nové kontakty.

2000 návštěvníků bylo určeno množství doprovodných akcí uvnitř i na prostranství před budovou Národní technické knihovny. Ti nejmenší si mohli hrát v dětském koutku nebo navštívit představení loutkového divadla, starším návštěvníkům byly určeny přednášky a workshopy a praktické ukázky z různých oborů činnosti neziskovek. Novinkou bylo promítání dokumentárních filmů nebo možnost vyzkoušet si netradiční hry a sporty, které mohou hrát zdraví i handikepovaní lidé.